MŪSU PAKALPOJUMI:

Speciālistu konsultācijas

Image descriptionsporta ārste SANDRA ROZENŠTOKA - novērtē fizisko veselību, sakarības starp organisma funkcijām un fizisko slodzi, veic ar fizisko aktivitāti un sportu saistīto slimību, traumu un fiziskās pārslodzes profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu, rehabilitāciju.
Sporta ārste iesaka optimālu fizisko slodzi, fiziskās aktivitātes veidu, treniņu režīmu un citus veicamos pasākumus vēlamā rezultāta sasniegšanai. Konsultē par nepieciešamo diagnostisko testu izvēli, slodzes testa rezultātiem, piemērota sporta veida izvēle (t.sk. dažādu slimību gadījumā), kā arī par individuālo rehabilitācijas un/vai treniņu plānu, un sportistu uzturu.
Dr. Sandrai Rozenštoka ir sertificēta sporta ārste ar tiesībām (t.i. ir metodes sertifikāts) veikt veloergometrijas un slodzes testus.
Dr. S.Rozenštoka ir Latvijas Basketbola savienības galvenā ārste un Latvijas paralimpiskās komitejas galvenā ārste.
Dr. S.Rozenštoka veic rezidentu sporta medicīnā apmācību, konsultē medijus aktīva un veselīga dzīvesveida jautājumos, sniedz seminārus ārstniecības personām, sporta speciālistiem un citiem interesentiem.
■ fizioterapeits: novērtē locītavu un muskuļu funkcijas, vada vai iesaka atbilstošu ārstnieciskās vingrošanas kompleksu, veic masāžu, veic rehabilitācijas procedūras
■ sporta ārsts-traumatologs: konsultē traumu, kaulu un locītavu slimību gadījumā, izvērtē operāciju nepieciešamību.
■ uztura speciālists- sniedz padomu uztura jautājumos.
■ sporta speciālists, sporta fiziologs: analizē organisma adaptācijas mehānismus slodzei, sniedz padomu par sporta nodarbības plānošanu un metodiku, novērtē fizisko sagatavotību un trenētību, kā arī sagatavo individuālos treniņu plānus, vada treniņu
■ neirologs- konsultē nervu sistēmas un/vai mugurkaula slimību gadījumā.
■ psihologs- palīdz dažādu psiholoģisko problēmu gadījumā.

Sirds – asinsvadu sistēmas diagnostiskie testi

Image description Image description Izvērtēsim sirds-asinsvadu sistēmas stāvokli miera, pieaugošas fiziskās slodzes laikā un atjaunošanās periodā pēc slodzes:
■ elektrokardiogrāfija
■ slodzes tests ar elektrokardiogrāfiju
■ veloergometrija
■ tredmila (skrejceļa) slodzes tests
■ KOMPLEKSAIS SLODZES TESTS- veloergometrija vai tredmila tests ar izelpas gāzu analīzi, asinsspiediena kontroli un pulsa oksimetriju.
■ Anaerobais jeb maksimālās jaudas slodzes tests ar laktāta analīzēm, ar nepārtrauktu sirdsdarbības un asinsspiediena kontroli.

Lasīt vairāk par sirds-asinsvadu sistēmas diagnostiku » un par komplekso slodzes testu »

Elpošanas sistēmas diagnostiskie testi

Veiksim elpošanas sistēmas funkcionālo spēju izvērtējums miera stāvoklī un/vai fiziskās slodzes laikā:
■ spirometrija,
■ ergospirometrija,
■ bronhodilatācijas tests,
■ izelpas gāzu analīze.
Lasīt vairāk par metodēm un rādītājiem »

Kalorimetrija

Image description Kalorimetrija ir metode vielmaiņas, tās intensitātes un enerģijas patēriņa analīzei miera stāvoklī un pieaugošas fiziskās slodzes laikā.
Testa mērķis ir novērtēt organisma funkcijām nepieciešamās enerģijas patēriņu un sastāvu, pie dažāda fiziskās aktivitātes līmeņa.
Ķermeņa svara korekcijai ar kalorimetrijas palīdzību var noteikt optimālo slodzes intensitāti, pie kuras efektīvāk notiek tauku dedzināšana.
Kalorimetriju veicam ar modernāko kardiopulmonālo izmeklējumu sistēmu.
Vairāk par šo pakalpojumu veidu var lasīt šeit>>>

Fiziskās attīstības un sagatavotības novērtēšana

Fiziskā sagatavotība ir cilvēka organisma spēju kopums, kurš nodrošina jebkāda fiziska, garīga un emocionālā darba veikšanu un labas veselības saglabāšanu, ņemot vērā katra indivīda iedzimtās īpašības, kā arī prasmi izmantot savas organisma iespējas.
Fizisko sagatavotību raksturo šādas fiziskās īpašības: izturība, spēks, ātrums, veiklība, lokanība un kustību reakcijas ātrums.
Fiziskās darbspējas ir indivīda potenciālās spējas attīstīt maksimālu spēku statiskā un/vai dinamiskā darbā.
Veiksim dažādus (t.sk. atsevišķiem sporta veidiem specifiskus) testus izturības, spēka, ātruma, lokanības, veiklības un koordinācijas noteikšanai.

ANAEROBAIS SLODZES TESTS- tests anaerobās jaudas, anaerobās jeb spēka izturības novērtēšanai, ar laktāta analīzēm.
Testa pamatā ir anaerobās jaudas, spēka izturības un atjaunošanās spēju novērtēšana. Īpaši piemērots sporta veidos, kur svarīgas un jānovērtē tādas fiziskās īpašības kā ātrums, spēks, eksplozivitāte un spēja atjaunoties, lai turpinātu: bokss, hokejs, BMX, šķēršļu un īso distanču skrējēji, barjerskrējēji, regbijs u.tml..
Testa laikā sportists veic intensīvus slodžu atkārtojumus. Testā tiek veikts nepārtraukts sirdsdarbības (EKG) pieraksts, asinsspiediena kontrole, tiek ņemtas vairākas laktāta jeb pienskābes analīzes.
Pēc testa apkopojam rezultātus. Sportists dodas pie sporta ārsta rezultātu pārrunāšanai un rekomendāciju un slēdziena saņemšanai.
Uz lapas sākumu >>

Fiziskās nodarbības

Image descriptionSpeciālista uzraudzībā varēsiet piedalīties dažādas intensitātes vingrošanas nodarbībās un treniņā vispusīgai organisma spēju attīstīšanai, fiziskās formas un kustību koordinācijas uzlabošanai, muskulatūras nostiprināšanai un stājas uzlabošanai, kā arī veselības saglabāšanai un uzlabošanai slimību gadījumā
■ individuāli vai grupā
■ pieaugušiem, jauniešiem un bērniem
Lasīt vairāk: noteikumi, nodarbību grafiks »

Masāža

Image descriptionSniegsim patīkamu masāžu organisma atjaunošanās paātrināšanai pēc fiziskas un garīgas slodzes, muskuļu tonusa regulācijai, sāpju un zemādas sabiezējumu mazināšanai, audu šķidruma (limfas) rites veicināšanai, ādas elastības uzlabošanai un labas pašsajūtas radīšanai
■ vispārējā masāža: klasiskā, tonizējošā, atslābinošā un sporta,
■ segmentāra masāža: galvas, plecu joslas, muguras, vēdera, roku un kāju.
Uz lapas sākumu >>

Muskuļu testēšana

Veiksim stājas un gaitas analīzi, skeleta simetrijas novērtēšanu, muskuļu garuma, spēka, locītavu kustīguma un sāpju vai kustību traucējumu iemeslu noteikšanu.
Uz lapas sākumu >>

Teipošana

Sporta laboratorija piedāvā 2 veidu teipus: sporta un ārstnieciskos teipus, kā arī
2 teipošana veidus: sporta teipošanu un ārstnieciskā teipošanu.
Teips- tulkojumā no angļu valodas- ir plāksteris, pārsējs, saite.
Sporta teipošana- ir metode locītavu saišu, muskuļu cīpslu nostiprināšanai un daļējai vai pilnīgai fiksācijai ar sporta teipu. Visbiežāk sporta teipi ir balti vai miesas krāsā, atgādina platu plāksteri, bet ar speciālu un daudzu noturīgāku līmes sastāvu un elasticitāti.
Ārstnieciskā jeb kinezioteipošana- ir moderna metode sāpju mazināšanai, asinsrites, limfas atteces, muskuļu tonusa un muskuļu/locītavu darbības regulēšanai ar speciālu elastīgu teipu. Šie teipi ir košās krāsās.
Teipu uzlikšanai ir nepieciešamas labas zināšanas anatomijā un fizioloģijā. Īpaši kinezioteipam, jo saistīts ar limfas teci organismā. Nepareiza lietošana var padziļināt vai radīt jaunas problēmas.
Uz lapas sākumu >>

Procedūras rehabilitācijai

Ultraskaņas terapijas procedūras ar vai bez medikamentiem.
Elektromioterapijas procedūras.
Uz lapas sākumu >>

Analīzes

Sporta laboratorijā var nodot asins un urīsna analīzes.
Uz lapas sākumu >>

Antropometrija

Noteiksim ķermeņa svaru, auguma garumu, dažādu ķermeņa un ekstremitāšu apkārtmērus un novērtēsim ķermeņa masas indeksu un ķermeņa uzbūves tipu.
Uz lapas sākumu >>

Vingrošanas plāna sastādīšana

Sagatavosim plānu patstāvīgām nodarbībām mājās vai sporta zālē, atbilstoši veselības stāvoklim un fiziskās sagatavotības līmenim.
Uz lapas sākumu >>

Uztura plāna sastādīšana

Image descriptionNovērtējot uztura paradumus un ikdienas aktivitātes, sagatavosim plānu uzņemto un patērēto kaloriju daudzuma sabalansēšanai.
Vairāk par šo pakalpojumu veidu var lasīt šeit>>>
Uz lapas sākumu >>

Asins un urīna analīzes, izmeklējumi (EHO, locītavu USG)

Uz lapas sākumu >>

Sporta komandu veselības aprūpe

Uz lapas sākumu >>

Sporta pasākumu medicīniskā uzraudzība

Uz lapas sākumu >>